Metody naduków: HAFT KOMPUTEROWY

20.06.2020

Haft

Jedną z najbardzej ozdobnych i zarazem najtrwalszych metod nadruku jest haft komputerowy.

Aby wykonać nadruk metodą haftu komputerowego niezbędny jest urządzenie, które wykona nadruk. Takim urządzeniem jest hafciarka, której zasada działania podobna jest do drukarki komputerowej. Tak jak drukarka pobiera kolor (tusz) i wykonuje utworzony druk, tak hafciarka pobiera kolor – specjalną nić przeznaczoną do wykonywania haftu i wykonuje zaprojektowany nadruk. Dodatkowo aby hafciarka prawidłowo wykonała haft niezbędne jest wcześniejsze zaprogramowanie rodzajów ściegu, ich długości i gęstości oraz kolejności nanoszenia kolorów, czyli kolejności używania poszczególnych kolrów nici.

Nadruk metodą haftu komputerowego jest bardzo trwałą techniką znakowania nie tylko odzieży. Haft można wykonać w zasadzie na wszystkich tekstyliach, produktach ze skóry lub ekoskóry. Dzięki stosowanym przez nas niciom, hafty można poddać praniu w temperaturze 95oC. Taki parametr odporności na pranie w wysokiej temperaturze pozwala zdeklasować każdą inną metodę nadruku pod kątem wytrzymałości. Jedynym ograniczniej jest możliwość założenia haftowanego elementu do tamborka stabilizującego powierzchnię nadruku. Z tego powodu nie zawsze możemy wykonac haft w każdym miejscu.

Jeśli interesuje Cię wyknanie nadruku tą metodą skontaktuj się z nami, wykonamy wycenę projektu i podpowiemy najlepsze rozwiązania.