Bluzy i polary

Ratownicy medyczni codziennie ratują życie niejednej osoby udzielając pierwszej pomocy. Ich praca jest bardzo wymagająca. Aby była ona efektywna, potrzebują ubrania, które nie ograniczy im swobody ruchów. Gdy pojawiają się coraz niższe temperatury, polary...

Rozwiń

Ratownicy medyczni codziennie ratują życie niejednej osoby udzielając pierwszej pomocy. Ich praca jest bardzo wymagająca. Aby była ona efektywna, potrzebują ubrania, które nie ograniczy im swobody ruchów. Gdy pojawiają się coraz niższe temperatury, polary ratownicze pomagają im utrzymać ciepło organizmu, a jednocześnie umożliwiają sprawne poruszanie się. W cieplejsze dni o wiele lepiej sprawdzą się cieńsze bluzy ratownicze.

Bluzy ratownicze damskie

W karetkach pogotowia ratunkowego coraz częściej pracują kobiety, dlatego bluzy ratownicze są szyte również z myślą o nich. Dopasowana rozmiarówka sprawia, że damskie bluzy ratownicze są idealnie skrojone pod kobiecą sylwetkę. Nie ograniczają ruchów, a dodatkowo są lżejsze od polarów dla ratowników medycznych. Dzięki temu kobieta pomimo ogromnej odpowiedzialności w swojej pracy nadal może czuć się kobieco. Bluzy ratownicze damskie mają dwie kryte kieszenie dolne oraz jedną na piersi, co pozwala schować niezbędne dokumenty lub środki opatrunkowe. Naszywka na rzepie umożliwia przymocowanie personalizowanego napisu związanego z jednostką, w której pracuje ratowniczka.

Bluzy ratownicze męskie

Ratownicy codziennie ratują ludzkie życie, bez względu na pogodę. Niestety, polar ratowniczy może się nie sprawdzić podczas letnich dni, szczególnie w przypadku intensywnych akcji. Bluza ratownicza męska przystosowana jest do cieplejszych dni. Stanowi odzież wierzchnią, którą warto mieć przy sobie w trakcie długiego dyżuru. Dodatkowym atutem są trzy kryte kieszenie – dwie na dole oraz jedna na piersi. Naszywka na rzepie oraz taśma odblaskowa na polarze ratowniczym gwarantuje bezpieczeństwo, szczególnie podczas nocnych akcji, gdy widoczność jest ograniczona.

Polary ratownicze damskie

Polar ratowniczy damski znacznie lepiej sprawdzi się podczas niskich temperatur, gdy potrzebna jest większa izolacja. Dzięki zapięciu na zamek o wiele łatwiej i szybciej się ją zakłada. Niestety, w pracy ratownika medycznego dni są bardzo intensywne i pełne wyzwań, związanych z ratowaniem ludzkiego życia. Polary dla ratowników medycznych są do tego przystosowane, dlatego sprawdzą się idealnie podczas każdego dyżuru. Podobnie jak damskie bluzy ratownicze, polary ratownicze damskie mają trzy kieszonki zapinane na zamek, a na rękawach taśmy odblaskowe. To, co jest dodatkowym atutem polarów ratowniczych to fakt, że są dostosowane do wpinania jako dodatkowe ocieplenie do kurtki ratownika.

Polary ratownicze męskie

Czerwony polar ratowniczy to niezbędny element garderoby każdego ratownika medycznego. Pozwala na odróżnienie go w tłumie innych osób, szczególnie podczas różnych wydarzeń i akcji. Fluorescencyjna czerwona bluza sprawia, że ratownik staje się widoczny. W momencie, gdy ktoś potrzebuje pomocy, szybkie poinformowanie ratownika daje możliwość na natychmiastową reakcję i rozpoczęcie akcji ratunkowej. Polar ratownika medycznego marki Sympetrum wykonany jest z dzianiny polarowej Thermo Pile, która dzięki swoim właściwościom izolacyjnym zatrzymuje ciepło, a jednocześnie odprowadza wilgoć na zewnątrz. Dodatkowo materiał, z którego wykonany jest polar ratownika medycznego ma właściwości antypillingowe, co oznacza, że nie będzie mechacił się podczas użytkowania. Taki polar ratowniczy gwarantuje komfort noszenia, co podczas długich godzin pracy jest niesamowicie istotne dla każdego ratownika medycznego.

Zwiń
Filtruj

Znaleźliśmy 4 produkty